Czas na nowy system gry ()

– Kadra zespołu cały czas się modyfikuje i zmienia. Czekamy na ostateczne decyzje – mówił przed ponownym wylotem do Protaras na Cyprze Marcin Brosz, szkoleniowiec Górnika Zabrze.
Zimą bazą zabrzan jest Protaras, to nadmorska miejscowość na południu Wyspy Afrodyty. „Górnicy” spędzili tam tydzień, przyjechali na kilka dni do domu, żeby wczoraj ponownie obrać kurs na Cypr. Po południu cała ekipa udała się pociągiem do Warszawy, żeby stamtąd polecieć do Larnaki, a następnie autobusem udać się do Protaras.
W 29-osobowej kadrze znalazła się trójka wcześniej pozyskanych graczy. – Dalej myślimy o wzmocnieniach, niewykluczone, że nowi zawodnicy dolecą do nas na Cypr, ale też nie zapominamy o swoich młodych zawodnikach – podkreśla trener Brosz. Z tego powodu zimą zabrzanie zagrają serię gier sparingowych z młodzieżowymi zespołami Spartaka Moskwa, ten mecz już w piątek, a także z młodzieżowymi jedenastkami FK Cukarićki Belgrad, a także Omonia Nikozja.
– Chcemy, żeby nasi młodzi zawodnicy mieli możliwość skonfrontowania swoich umiejętności z zespołami z Rosji, Serbii i Cypru. Zobaczenia na tym tle, jak się rozwijają, w którym miejscu są na tle rówieśników z innych zespołów z Europy. To będzie taka praktyczna, a nie teoretyczna lekcja. Oprócz tego zagramy oczywiście z silnymi sparingpartnerami. Chcemy, żeby wszyscy zawodnicy mieli możliwość gry w podobnym wymiarze czasowym – tłumaczy szkoleniowiec zabrzańskiej jedenastki.
Co z dalszymi wzmocnieniami? – W zespole pojawił się nowy bramkarz. Wzmocniliśmy linię pomocy. Na pewno chcemy też zwiększyć jakość na skrzydłach, jak również modyfikowana będzie linia defensywna. Klub cały czas pracuje nad tym, abyśmy byli jeszcze mocniejsi. Tutaj w tym wszystkim nie chodzi o ilość, a jakość – tłumaczy trener Brosz, który jak podkreśla, jest bardzo zadowolony z dotychczasowych wzmocnień.
Górnik zmieni się wiosną nie tylko personalnie, ale też taktycznie. Szkoleniowiec zabrzan tłumaczy, że przyjście do drużyny choćby takiego zawodnika, jak Gvilia, daje nowe możliwości. Nie będzie trzymania się schematu 4-4-2. „Górnicy” będą także grali ze wzmocnioną linia środkową. Już pierwsze zgrupowanie w Protaras po części było poświęcone ćwiczeniu innego stylu. Teraz wszystko będzie doskonalone, tak w treningach, jak i w grach sparingowych na dobrych boiskach.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]