3,7 mln euro za Szymona Żurkowskiego ()

Spory zarobek dla Górnika. Dzięki sprzedaży Szymona Żurkowskiego klub z Zabrza zarobi 3,7 miliona euro - pisze dziennik "Sport".
Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w końcówce zimowego okienka transferowego, młodzieżowy reprezentant Polski podpisze kontrakt z ACF Fiorentina. Z nieoficjalnych informacji wynika, że transakcja jest na ostatniej prostej. We Włoszech był menedżer piłkarza Jarosław Kołakowski. 
Za Żurkowskiego Górnika ma otrzymać 3,7 miliona euro, a w bonusach kwota transferowa może sięgnąć nawet 5 milionów. Dla klubu z Zabrza będzie to rekordowa kwota. Wcześniej, w grudniu 2012 roku, za 2,6 mln do Bayeru Leverkusen sprzedano Arkadiusza Milika. Co ważne zabrzanie nie stracą swojego kluczowego zawodnika. Według podpisanej umowy, ma się on stać graczem „Violi” dopiero latem. Wiosną będzie dalej reprezentował walczącego o utrzymanie się w ekstraklasie Górnika.
Takie rozwiązanie bardzo cieszy trenera Marcina Brosza. – Odnośnie Szymona wiele się dzieje. Ja widzę, jak bardzo koncentruje się na pracy i jak mocno angażuje się w trening. To dla nas bardzo ważny zawodnik. Wierzę, że będzie naszym kluczowym zawodnikiem w nadchodzących ligowych spotkaniach – podkreśla szkoleniowiec górniczej jedenastki.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]