Do Lubina po wygraną ()

W Zabrzu nie mają wiele czasu na poskładanie wszystkiego do kupy po pechowej porażce z Cracovią u siebie. Mimo to zawodnicy Górnika są pełni nadziei przed starciem z „miedziowymi”.
Zabrzanie, jeśli chcą myśleć o kolejnych wygranych i potrzebnych punktach, muszą na pewno poprawić jedno: skuteczność. I w przegranym u siebie derbowym meczu z Piastem 8 marca, i teraz z Cracovią, sytuacji do zdobycia bramek nie brakowało. Co z tego jednak, skoro nikomu nie udało się posłać futbolówki do siatki. W tym nawet najskuteczniejszemu w tym sezonie na ligowych boiskach Igorowi Angulo?
– Chcemy grać na zero z tyłu, a z przodu być skuteczni. Akurat w spotkaniach z Piastem i z Cracovią brakowało wykończenia, ale już z Lechem w Poznaniu było pod tym względem dobrze. Mieliśmy tam cztery, pięć okazji, z czego większość została wykorzystana – tłumaczy obrońca Górnika, Boris Sekulić.
Jak Sekulić widzi dwa najbliższe ligowe spotkania – z Zagłębiem we wtorek w Lubinie i z Legią u siebie w niedzielę? – Akurat nie ma zbyt wiele czasu do wypoczynku, ale wiadomo, trzeba się zregenerować i przystępujemy do meczu z chęcią zwycięstwa. Taki jest nasz cel w Lubinie, taki też będzie w kolejnych ligowych grach, w tym w spotkaniu z Legią u nas – odpowiada obrońca Górnika.
Akurat w ostatnim ligowym starciu Sekulić zagrał, nie jak we wcześniejszych czterech spotkaniach na prawej stronie defensywy, ale z przeciwnej, lewej strony. Jak się czuł na tej pozycji? – Nie jest to dla mnie jakiś problem, bo na lewej obronie grałem już wcześniej w Koszycach. Było to jakiś czas temu. Na pewno trzeba się trochę przestawić, ale nie jest to dla mnie kłopot – mówi uniwersalny zawodnik, który na pytanie, jaka jest faktycznie jego nominalna pozycja na boisku, powiedział kilka tygodni temu, że jest to... środek obrony.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]