Walerian Gwilia: Nie można tak przegrać ()

Rozmowa z Walerianem Gwilią, pomocnikiem Górnika Zabrze po porażce z Legią Warszawa.
» Z Legią gracie dobrze, prowadzicie, stwarzacie sytuacje, a schodzicie z boiska pokonani. Jak to możliwe?
Walerian Gwilia: - To coś nieprawdopodobnego. Niestety, ta sytuacja powtarza się po raz kolejny, a szczególnie dotyczy to spotkań na naszym stadionie, gdzie gramy dobrze, mamy swoje sytuacje, a potem, w ostatecznym rozrachunku przegrywamy. Nie wiem jaki jest tego powód, ale na pewno wszystko trzeba przeanalizować i wyciągnąć odpowiednie wnioski. Teraz już trzeba myśleć o kolejnym ligowym spotkaniu.

» Jedna z kluczowych sytuacji miała miejsce w końcówce meczu, kiedy to upadł pan po starciu z bramkarzem Legii Radosławem Cierzniakiem. Była jedenastka czy nie?
- Nie był to jakiś wielki kontakt, ale czułem dotknięcie bramkarza rywala. Sędzia zobaczył jednak wszystko na monitorze i zdecydował, że faulu nie było. Sam musiałbym jeszcze zobaczyć wszystko na ekranie, ale jak mówię, czułem niewielki kontakt ze strony bramkarza.

» W meczu z Legią należał pan do najlepszych na boisku. Asysta, kilka innych okazji stworzonych kolegom. Była jakaś ekstra motywacja przed tym niedzielnym meczem z pana strony?
- Legia wiadomo, to licząca się drużyna, a do tego, kiedy przychodzi ci zagrać w takiej atmosferze, kiedy stadion jest wypełniony do ostatniego miejsca, to daje to ekstra motywacje, ale nie to jest najważniejsze. Potrzebujemy punktów, to jest teraz dla nas największą motywacją.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]