Artur Płatek: Po co nam zgniłe jabłko? To skandal, wykorzystał nas ()

Rafał Kurzawa we wtorek podpisał kontrakt z Pogonią Szczecin. Wywołał tym niemałe poruszenie, bo od dawna łączony był z Górnikiem Zabrze. Dyrektor sportowy Artur Płatek w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" nie zostawia dziś na piłkarzu suchej nitki i mówi o skandalu.
Wszystkie drogi Kurzawy prowadziły do Zabrza, a przynajmniej tak się wydawało. Kulisy negocjacji z pomocnikiem w "Przeglądzie Sportowym" zdradził koordynator pionu sportowego klubu, Artur Płatek. – Pierwszą ofertę złożyliśmy mu we wrześniu, drugą w listopadzie, a trzecią w grudniu. Za każdym razem odmawiał. Temat przestał istnieć i wrócił kilka dni temu. To, co wydarzyło się w poniedziałek jest skandalem – grzmi Płatek. Co więc stało się przy Roosevelta?
Wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazywały, że Kurzawa jest dogadany z Górnikiem. Płatek był tak pewny swego, że sugerował taki obrót spraw w wywiadach. 28-latek wybrał jednak Pogoń Szczecin. – Rafał przyjechał do Zabrza i przez pół dnia był u nas. Zaczęliśmy rozmowy o trzynastej, skończyliśmy o siedemnastej (...). Zaproponowałem mu przyjazd na testy, ale odpowiedział, że musi porozmawiać z żoną i wróci we wtorek. Teraz wiem, że to wszystko było poukładane – gorzko stwierdził Płatek. – Chciał żeby wszystkie nasze ustalenia były na papierze. Spełniliśmy jego prośbę, a on z tym dokumentem pojechał do Pogoni. Użył Górnika, żeby wywalczyć lepszy kontrakt w Szczecinie – dodał odpowiedzialny za transfery zabrzańskiego klubu.
Pytany, czy nie żałuje braku transferu, Płatek przyznał, że nie. – Pogoń nas przelicytowała, i dobrze. Po co nam zgniłe jabłko - mówi Płatek. Wydaje się, że 28-letni piłkarz spalił mosty w Zabrzu. Zawiedziony takim obrotem spraw ma być Marcin Brosz, który uczynił z niego piłkarza reprezentacyjnego. – Największym problemem polskiej piłki są zawodnicy. Proponujemy im kwoty, których nie powinni zarabiać. Taka jest brutalna prawda – puentuje sprawę Płatek.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]