Probierz: Felipe najlepszy

Doświadczony pomocnik Górnika był największym pechowcem zgrupowania we Włoszech. Michał Probierz do Polski wrócił z urazem kolana i nie ma szans, by wyjść na boisko w pierwszym meczu rundy wiosennej. - Oby tylko w pierwszym... Jedni twierdzą, że na boisko wrócę za miesiąc, ale mam nadzieje, że dojdę do siebie wcześniej. W meczu z Brescią naciągnąłem więzadła poboczne. Dziś mogę tylko pojeździć na rowerku i trenować w siłowni. To wszystko. 
W każdym razie przeciwko Roberto Baggio pan zagrał. Zrobił na was wrażenie?

- To był sparing i jeden mecz. Na pewno sporo potrafią i są bardzo dobrze wyszkoleni technicznie. Pamiętając jednak, że są w trakcje sezonu, nie powalili nas na kolana. Myślę, że zagraliśmy dobry mecz, co było ważne szczególnie dla naszej młodzieży. Taki mecz pokazuje, że to co robimy ma sens. A Baggio? Wielki piłkarz, ale w tym meczu (0:1) niczym szczególnym się nie wykazał. Kilka dni później ograli jednak w Mediolanie Inter. Mieliśmy małą satysfakcję.

Rola starszego piłkarza w takiej grupie jaką dziś jest Górnik jest chyba bardzo odpowiedzialna?

- Dobrze, że jeszcze kilku nas jest. W zespole ligowym musi być grupa starszych piłkarzy. Wtedy młodzieży łatwiej wejść do drużyny. Sam pamiętam, że przed laty w chorzowskim Ruchu starsi koledzy bardzo nam pomagali. W ciągu roku przeżyliśmy drugą "rewolucję" kadrową. Szulik, Stojkov i Sikora to byli piłkarze pierwszej jedenastki, których będzie trudno zastąpić. A Gierczak? Wszyscy odeszli tej zimy. Z kilkoma trudno się jeszcze porozumieć, młodzież się dociera... Wszystko zweryfikuje liga. Jak będą wyniki to będzie atmosfera. Tak jest zawsze.

Z grupy zagranicznych piłkarzy który - pana zdaniem - sprawia najlepsze wrażenie?

- Według mnie Felipe. Dwójka nowych Brazylijczyków też potrafi grać w piłkę. Szczególnie ten Hernani, który jest środkowym obrońcą. Joao Paulo może szybko zadebiutować w lidze. To prawy pomocnik, a skoro ja nie zagram... Górnik generalnie jest dziś wielką niewiadomą, bowiem żaden sparing nie zastąpi meczu o punkty. (nadesłał: PiotreKSG, przepisał: TomeKSG)

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]