Rozmowa z Markiem Koźmińskim, właścicielem Górnika Zabrze

» Czy puści pan Wernera Liczkę do Wisły Kraków?
- Na razie to są tylko spekulacje prasowe, żadnego zapytania ze strony Wisły nie było. Ale jestem realistą i niepokoi mnie to. Byłby to wielki problem dla Górnika. Pocieszające jest tylko to, że praca tutaj została zauważona.
» Na jakich warunkach zgodziłby się pan oddać czeskiego trenera?
- Na pewno nie mógłbym powiedzieć "nie, bo nie", bo to nie mieści się w mojej filozofii. Musielibyśmy usiąść do stołu. Mam z trenerem Liczka dżentelmeńską umowę, że gdy dostanie dobrą ofertę, to porozmawiamy. Wciąż jednak liczę, że nie będę miał takiego problemu. Chciałbym go nie mieć...
» A gdyby jednak... Zgodziłby się pan na natychmiastowe odejście szkoleniowca, czy dopiero po rundzie jesiennej?
- Chyba wybiegamy za daleko... Liczyłem się z tym, że będą chcieć kupić jakiegoś piłkarza, bo to normalne. Ale nie spodziewałem się, że tak szybko zapragną naszego trenera. Gdyby do tego doszło, znalazłbym się w kropce. I ktoś inny jest tutaj rozgrywającym i może nas "skubnąć". Finansowo nie jesteśmy w stanie przebić takiego klubu jak Wisła.
» Kto wtedy zastąpiłby Liczkę w Zabrzu? Ma pan kandydata?
- Na razie nie szukałem, przecież nie mogę, no bo jak? To na pewno nie będzie łatwe. Ale też nie przewiduję dramatu organizacyjnego. Wszystko musi odbyć się płynnie.
» Czy praca któregoś z trenerów w kraju lub w pobliżu przypomina styl pracy Liczki?
- Nie odpowiem na to pytanie, nie chcę mieć konkurencji. Pewne jest, że odpada typ selekcjonera. To musiałby być nauczyciel, wychowawca, który będzie potrafił młodym piłkarzom coś "sprzedać", czegoś nauczyć.

źródło: Trybuna Śląska
nadesłał: BrunoRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]