Krajobraz po Lorensie

Piłkarze Górnika trenowali w piątek raz, przy okazji dowiadując się, kto w niedzielę wyleci na zgrupowanie do Włoch. - Zabieramy trzydziestu graczy, w tym trzech bramkarzy. Nie będzie wśród nich Tomka Laskowskiego, który od miesiąca ma problemy ze zdrowiem, więc zostaje w Zabrzu - mówi trener Marek Wleciałowski, który samodzielnie po raz pierwszy prowadził w czwartek zajęcia. - Kto jeszcze zostaje? Bukowiec, Trznadel, Bartnikowski i Piotr Karwan - dodaje Wleciałowski. 
Jak piłkarze przyjęli odejście Edwarda Lorensa? - Szok. Nikt z nas niczego nie podejrzewał. W środę poszliśmy po treningu do domu i o wszystkim usłyszeliśmy w mediach. Nie wiemy, co się stało - mówią zgodnie.
Strony milczą, a prawdę o bardzo szybkim rozstaniu Lorensa z klubem znają najwyżej trzy osoby. Plotki? Jak zwykle się pojawiają. Trenerowi nie podobała się polityka kadrowa klubu, narastające zaległości oraz odejście masażysty, Janusza Łobody. Druga strona nie bardzo chciała, by trener interesował się czymkolwiek poza szkoleniem. Ponoć nie podobało się też pracodawcy łączenie obowiązków Lorensa w klubie i na katowickiej AWF. Ile w tym prawdy? To dziś już sprawa drugorzędna. Fakty są jednak takie, że Koźminski, a nie Lorens pierwszy powiedział, że strony się rozstają. Obaj panowie pracowali już razem w Szczecinie i trzy lata temu na Roosevelta. I myśleli, że do trzech razy sztuka. - W grudniu ktoś powiedział, że ten układ może wytrzymać dwa miesiące. Trafił w dziesiątkę - stwierdziła jedna osoba zatrudniona w klubie. W każdym razie strony miały już dosyć i nie chciano robić skandalu, rozstając się z Lorensem na przykład podczas zgrupowania we Włoszech.
Problem w tym, że Marek Wleciałowski nie ma licencji. Możliwe są więc dwa scenariusze. Jeden - jej załatwienie, a drugi - znalezienie nowego trenera. Trochę czasu jeszcze zostało.

źródło: Sport
nadesłał: Mirek_PyskowiceRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]