Zabrzanie stracili trenera, przegrali mecz i polecieli na zgrupowanie

W minorowych nastrojach lecieli wczoraj piłkarze Górnika Zabrze do Włoch na zgrupowanie. Trzy dni wcześniej opuścił ich trener Edward Lorens, a prezes Zbigniew Koźmiński groził odejściem z klubu. W Italii czeka jednak na drużynę właściciel Górnika Marek Koźmiński, może jemu uda się opanować nerwową atmosferę, która jest w drużynie. Także porażka z drugoligowym ŁKS dodatkowo popsuła humory piłkarzom. 

Kluczowe dla dalszych losów śląskiego ligowca będą najbliższe rozmowy Koźmińskiego juniora z tymczasowym trenerem Markiem Wleciałowskim i tymi piłkarzami, wobec których są największe płacowe zaległości.

- Ważna część przygotowań za nami, trener Lorens wykonał tą najcięższą robotę. Teraz jednak trzeba układać zespół i nie wiem, czy to mnie przypadnie budowa. Po konsultacji z właścicielem będę mądrzejszy - mówił przed wylotem Wleciałowski, o którym wiadomo dziś tyle, że nie poprowadzi zespołu w lidze, bo nie ma licencji.

W tej sytuacji należy przypuszczać, że to nie on będzie układał drużynę pod względem taktycznym. Nowego szkoleniowca zawodnicy mają jednak poznać dopiero po powrocie z ośrodka szkoleniowego Brescii, gdzie spędzą najbliższe dwa tygodnie. Pobyt nad jeziorem Garda powinien poprawić piłkarzom humor. - My już się cieszymy z tego, że nie musimy, jak przed rokiem, jechać do Włoch autokarem. Cały dzień w drodze to prawdziwa mordęga, dobrze że znów nie musimy tego przeżywać - przyznali zgodnie piłkarze jeszcze zanim weszli na pokład samolotu lecącego do Mediolanu.

Szkoda tylko że ostatni dzień spędzony w kraju nie był dla zabrzańskich zawodników udany. Bo jednak porażka z przeżywającym kłopoty II-ligowcem nie przynosi powodu do dumy. - W pierwszej połowie, gdy grał ten teoretycznie mocniejszy skład, byliśmy dużo lepsi, ale marnowaliśmy okazje. Najlepszą Arek Aleksander, który spudłował będąc sam na sam z bramkarzem - tłumaczył pomocnik Łukasz Juszkiewicz, który szybko opuścił boisko, gdyż doznał kontuzji. - Oberwałem po kościach, ale będzie dobrze - dodał.

W składzie Górnika zabrakło Michała Chałbińskiego. Biorąc pod uwagę fakt, że wobec tego i kilku innych starszych piłkarzy klub ma największe zaległości z wypłatami, można było przypuszczać, że napastnik chce uciec z Zabrza. - Nic podobnego. Jest źle, ale nigdzie się nie wybieram. Nie grałem, bo miałem po prostu drobny problem zdrowotny - przyznał Chałbiński.

Do Włoch poleciało ostatecznie 30 piłkarzy, w tym niechciany w GKS-ie Katowice Piotr Stawowy.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]