Probierz najlepszy

Michał Probierz, choć od pół roku nie gra w Górniku Zabrze, został wybrany najlepszym sportowcem Zabrza 2004 roku. W sobotni wieczór przyjechał na Bal Sportowca z Zakopanego, bo odebrać nagrodę. - Muszę podziękować trenerowi Majewskiemu za to, że dał mi jeden dzień wolnego. W niedzielę o 9 rano musiałem być już na śniadaniu - stwierdził piłkarz, dodając: - To wyróżnienie ma dla mnie ogromne znaczenie. Chyba nie chodziło tylko o grę. Grałem w Górniku siedem lat, a piłkarzy, z którymi mogą identyfikować się kibice tego klubu, jest coraz mniej. Dla mnie jeden z najważniejszych wydarzeń w karierze było powitanie kibiców, kiedy przyjechałem do Zabrza z Pogonią Szczecin. Ich brawa były więcej warte niż wszystkie strzelone bramki.
Dodajmy, że w Wigilię Probierz zorganizował na stadionie Górnika spotkanie byłych graczy Górnika. Zagrano mecz, a w klubowej kawiarni pojawiło się blisko sześćdziesięciu graczy. - To był pierwszy krok, za rok ludzi będzie jeszcze więcej. Taki klub zasłużył na podobne spotkania. Przecież grało w nim wielu wybitnych piłkarzy i ludzi.
Drugi w plebiscycie było Piotr Lech, a trenerem roku został Werner Liczka, w którego imieniu nagrodę odebrał syn Marcel. Przy stoliku, gdzie zgodnie z planem mieli usiąść prezes Zbigniew Koźmiński i trener Edward Lorens, oba miejsca były puste.

źródło: Sport
nadesłał: Mirek_PyskowiceRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]