Szansa dla młodzieży

Jeżeli kibic Górnika nie wie, jak wygląda kilku piłkarzy będących w szerokiej kadrze pierwszej drużyny, to dziś powinien pojawić się na stadionie przy ul. Roosevelta. Marek Wleciałowski zapowiada grę co najmniej kilku zawodników, którzy do tej pory rzadko, bądź nawet w cale nie pojawili się na ligowych boiskach.
- Nie mam wyboru. Górnik nie ma drużyny rezerw, nie udało się znaleźć klubu satelickiego... Najzwyczajniej w świecie nie mam gdzie tych piłkarzy sprawdzić - mówi trener Górnika, Marek Wleciałowski. - Pozostaje trening, a on nigdy nie zastąpi meczu. Czy to znaczy, że puchar traktujemy jak zło konieczne? Absolutnie nie. Piłkarze, którzy wyjdą na boisko mają walczyć o wygraną.
Górnik tym razem nie udaje się na żadne zgrupowanie. Co więcej, dziś o 12:00 przeprowadzony zostanie trening, który wezmą udział piłkarze mający niewielką szansę na grę w wyjściowej jedenastce. Będzie w tym gronie Tomasz Prasnal. - "Mały" był w Warszawie na rezonansie magnetycznym. Wszystko jest w porzadu, trenuje od dwóch dni na pełnych obrotach, ale jeszcze na boisko nie wyjdzie - deklaruje trener zabrzan.
Na pewno odpocznie Krzysztof Bukalski. Jak twierdzi Wleciałowski, był czas kiedy grał, a nie trenował z powodów zdrowotnych. - Teraz jest szansa dla młodzieży, choć tych roszad aż tak wiele nie będzie. Biorąc pod uwagę, że na zgrupowaniu kadry są Piotr Leciejewski i Kamil Król, mam do dyspozycji tylko osiemnastu piłkarzy. Kto stanie w bramce? Piotr Lech. Po takim meczu jak w Poznaniu, przyda mu się kolejny występ. Przed sobą może mieć trochę młodzieży, której przyda się za plecami tak doświadczony zawodnik - przekonuje Wleciałowski.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]